Reklamlar

Tecavüz ettiği kız felç kalabilir! "Alkollüydüm"


Batman'ın Beşiri ilçesinde uzman çavuşun tecavüz ettiği İ.E. yaşam mücadelesine devam ederken, doktorlar yüzde 80 felçli kalma riskinin bulunduğunu söyledi. Fail serbestken savunmasında 'alkollüydüm' dedi. Uzman çavuşun tecavüz ettiği İ.E.'nin mektubuna ulaşıldı. Sosyal medyada #MusaOrhanTutuklansın etiketi TT oldu!


Batman'ın Beşiri ilçesinde 16 Temmuz'da şüpheli şekilde ağır yaralanan ve Batman merkezde özel bir hastaneye kaldırılan 18 yaşındaki İ.E.'ye, Siirt'te görev yapan uzman çavuş Musa Orhan'ın tecavüz ettiği ortaya çıkmıştı. JinNews'in haberine göre; İ.E.'nin hastanede tedavisi devam ederken, doktorları yüzde 80 felçli kalabileceği bilgisini verdi. Doktorların aktarımına göre iç organları parçalanmış ve büyük hasar görmüş olan İ.E'nin böbrekleri de su topladı.

İ.E.'nin hala cihaza bağlı yaşam mücadelesi verdiği belirtildi. Fail hala serbest! Fail uzman çavuş Musa Orhan ise gözaltına alındıktan ve savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Ailenin, avukatların ve kadınların tüm çağrı ve çabalarına rağmen fail hala tutuklanmadı. Tecavüzün savunması: Alkollüydüm! Tecavüz ettiği İ.E.'yi intihara sürükleyen ve gözaltına alınıp bırakılan uzman çavuş Musa O.'nun verdiği ifadede "alkollüydüm" savunması yaptığı ortaya çıktı

Gizlilik kararı uygulanan dosyada uzman çavuş Musa O.'nun ifadesinde, İ.E. ile herhangi bir cinsel birliktelik yaşamadıklarını ileri sürdü. Cinsel saldırıyı reddeden MusaOrhan'a savcılıkta tecavüzü doğrulayan Adli Tıp Raporu da soruldu. O.'ya savcılık sorgusunda, İ.E. ile Siirt'te buluştuklarında "alkollü" olduğunu söylediği öğrenildi.


Aile İHD'ye başvurdu

İ.E.'nin ailesi, hukuki destek alabilmek için İnsan Hakları Derneği (İHD) Batman Şubesi'ne başvurdu. Yine ailenin talebi üzerine İHD, Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Milli Savunma Bakanlığı'na ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na başvuruda bulunarak soruşturma ve olay hakkında bilgi alma talebinde bulunduğu belirtildi.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tecavüz ettiği kız felç kalabilir! "Alkollüydüm"