O bölgede oturanlara talih kuşu kondu! Ev ve arsa fiyatları arttı

9069 izlenme30 Temmuz 2020
Reklamlar

O sayfada oturanlara talih kuşu kondu! Ev ve arsa fiyatları arttı
TÜRKİYE'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) yerli otomobilinin üreteceği fabrikanın kurulacağı Bursa'nın Gemlik ilç bölgesinde alana komşu olan kırsal Gençali Mahallesinde ev ve arsa fiyatlarının 10 katına kadar çıkacağı belirtildi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Türkiye'nin ilk yerli otomobili TOGG'un üreteceği fabrikanın temeli Bursa'nın Gemlik ilçesinde bulunan TSK'ya ait arazide bulunan 18 Temmuzda atıldı. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. 22 milyar lira olacağı belirtildi. Yıllık 175 bin adet üretilecek tesisin inşaatında 2 bin kişi çalışacağı, 2032 gereken kadar da fabrikada 4 bin 323 gereklidir. Gençali Mahallesinde ev ve arsa fiyatlarının 10 kat arttığı ifade edildi.

'TALİH KUŞU KONDU'


Köy sakini Mustafa Şahin, Fabrikanın burada yapılacağının duyurulması üzerine ev ve arsa fiyatları baya uçtu. Metrekare fiyatları bin liraya çıktı. Bu bizim için talih kuşu. Gençaliyi dünya tanıdı. Mahallemizdeki ev ve arsalara talep var. Ancak bin liradan satarsak pişman olur muyuz, ileride daha da değerlenirse diye düşünüyoruz. Alacak kişi de satacak kişi de tereddütlü. Köyün manzarası deniz, orman ve yerli otomobilin üretileceği fabrika dedi.


'TARLAMI ESKİDEN SATTIM PİŞMANIM'


Erol Yılmaz, Gençlere iş sahası açılmış olacak. Para çeker gider ama toprak her zaman için iyidir. Ben eskiden arsamı sattım pişman oldum diye konuştu.

'KÖYÜMÜZ OTOMOBİL FABRİKASI MANZARALI'

Kadir Hamamcı, Çok güzel bir umudumuz var. Ev ve arsalarımızın değerlenmesi, köyümüzün güzelleşmesine göre yapacağımızı düşünüyoruz. Köyümüz yüksekte olduğu için fabrikayı karşıdan görmek mümkün diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Doğal Güzellikleri İle Ünlü Guam Adasının Bilinmeyenleri Başak Demirtaş'tan Esra Albayrak´a Destek Yabancı Ülkelerde Normal Olarak Görülen Çılgınca Şeyler Oduncu ile Yılanın İbretlik Hikayesi l Kuyruk Acısı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Deprem oldu!