İmamoğlu duyurdu! İBB tarihinde bir ilk

5866 izlenme29 Haziran 2020
Reklamlar

İmamoğlu duyurdu! İBB tarihinde bir ilk

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarihinde ilk kadın cankurtaranlar göreve başladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından sonra paylaşımda; “İlk kadın cankurtaranlarımız göreve başladı. İBB'nin tüm çalışmalarında daha çok kadın yer alacak. Her birine başarılar ”dedi. Cankurtaranlar Şile, Riva ve Çatalca'da görev yapacak.


İBB plajları, 15 Haziran'da hizmet içi başladı. Bu sezon İBB iştiraki BELTUR tarafından işletilmeye başlanan plajlarda, çeşitli yenilik hayata geçirilerek çeşitli aktiviteler düzenlenmeye başlandı.

Kadın cankurtaranlar oldu. İBB personeli, bu yıl üç kadın cankurtaran da katıldı.

Doğa Yağcı, Ekin Öztürk ve Kübra Çakır, İBB bünyesinde görev alanı ilk kadın cankurtaranlar olarak misafirlerin deniz keyfini yaşaması için nöbetlerine başladı.

İMAMOĞLU: İBB'NİN TÜM ÇALIŞMA ALANLARINDA DAHA ÇOK KADIN YER ALACAK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya sayfasından mesaj yayınladı. İmamoğlu, “İlk kadın cankurtaranlarımız göreve başladı. İBB'nin tüm çalışmalarında daha çok kadın yer alacak. Her birine başarılar ”ifadeleriyle gelişmeyi İstanbullulara duyurdu.

“KADINLAR HER İŞİ YAPABİLİR”

Cankurtaranlardan Doğa Yağcı, onun işin üstesinden geleceğini belirterek, belirtiyor;

* Çok gurur verici. Türkiye'de çok az sayıda kadın cankurtaran var. Lütfen iş kadın erkek olarak ayrılmamalı. Çünkü kadınlar onu yapmak yapabilir. Başvuruda bulunarak bu göreve kabul edilmek için daha önce de gözden attım. Bu yıl İBB sayesinde başvurdu tamamladım ve cankurtarak yapmaya başladım.

* Bu mesleği seviyorum. Hayat kurtarıyoruz, kurtarabiliriz. Eğitimli kadın erkek ayrımı kesinlikle yok. Kadın olduğumuz için bize tolerans göstermiyorlar. Zorlu bir süreçti ama bence başarılı bir eğitim oldu.

“BİRLİKTE ÇALIŞMAKTAN DURUR DUYUYORUM”

Cankurtaran Şefi Gürkan Çetiner, yeni mesai arkadaşıyla birlikte çalışmaktan gurur duyduğunu söyleyerek, “Öz güveninden çalışıyor kutluyorum. Çok sıkı bir eğitimden geçti. Ona rağmen gerekli üstesinden geldi ”diye konuştu.

Çetiner, pandemi nedeniyle kalabalıktan kurtulmak için gerekli girter tercih İstanbul belirleme şu uyarıyı yaptı;

“Covid 19 nedeniyle insanlar kimsesin içindir plajları tercih ediyorlar. Kontrol edebilirsiniz, cankurtaran hizmetinin bulunmadığı plajları tercih ediyorlar. Bu hizmetin olduğu yerleri tercih ederlerse can kayıpları yaşanmaz. ”

İSTANBUL'UN 38 PLAJINDA CANKURTARAN HİZMETİ

İBB, 15 Mayıs-13 Eylül 2020 tarihinde verilecek plaj cankurtaran hizmetine Covid-19 salgını nedeni ile 1 Haziran'da başladı. İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı 487 personel ile cankurtaran hizmeti veriyor.

47 bin 800 metre uzunluğundaki 38 adet 35 adet Jet-Ski, 7 adet Zodyak Bot, 2 adet Dron (Hava Aracı), 14 adet ATV aracı, 191 adet Gözetleme Kulesi ve cankurtaranların kurtarma faaliyetleri için gerekli değildir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu müjdeyi verdi! Atatürk Kent Ormanı 19 Mayıs’ta açılıyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan Sert Çıkış! Survivor Merak Edilen Herşey Tuvalet Ağda Gerçekleri - Video Esra Albayrak’a hakaret eden kişi tutuklandı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Deprem oldu!